İlginç bir durum,başınıza gelmesin.

Bundan bir iki ay evvel bir AV aktarıcı almıştım,geçenlerde bizim hanım “izleyemiyorum,pıt pıt pıt yapmaktan ne dediklerini anlayamıyorum” deyince AV aktarıcının kanalını (şu 4 kanallı olanlardan,kumandayı da çalıştıranlardan) 4.cü kanala ayarladım,pıt pıt ses gitti,görüntü düzeldi.Akşam bu kez bizim oğlan” baba internet kesildi acaba sorun mu var” dedi.
Baktım wifi çalışıyor,ethernet çalışıyor kısaca modem çalışıyor ama internet yok.Telekomu aradım “borcunuz yok,sisteminiz de gayet güzel çalışıyor” dediler.Modeme reset attık,şifreleri değiştirdik yok.
Tam deli olmak için iyi bir olay.Modemi söktük(anlıyormuşuz gibi),sağına soluna baktık yine yok.Bu kez ertesi gün arkadaşın modemini aldım,şifreleri girdik yine yok.dördüncü gün kendi modemimizi taktık bu kez internet ışığı yandı ethernet ile masaüstü pc girdim,modem ara yüze girip wifi kanallarla oynadım ve bingo.

BİLGİ:
Eğer evinizde 2.4Ghz bir cihaz (mesela AV aktarıcı gibi) varsa ve internetiniz kesilirse modemizinden kanal ayarını eğer auto ise bunu 5 yapmanızı tavsiye ediyorum.1-2-3-4 kanalları ayarlasanız bile internet ethernetle oluyor ama wifi bağlantısı olmuyor.