KDE 3.5.10

Daha önce sizlere anlatacağımı söylemiştim,işte nihayet sıra geldi.Ancak herşeyden önce kendi sisteminizin bir livecd’sini almanızı öneririm.
Neden 3.5.10? çünkü KDE4’ten daha stabildir,zaten kde4’ün çıkmasıyla inmesi bir oldu,hemen 4.1 uygulamaya bakılıyor.Neyse,eğer sisteminizi rahat kullanıyorsanız zaten 4 yapmaya gerek de yok hiç değilse tam gelişmeden kde4 kurmanın anlamı da yok.Evet nerde kalmıştık, yükleme nasıl yaparız’da 🙂
1- Synaptic açın,aşağıdaki resimdeki gibi depoya ekleme yapacağız.Ekleme için “Ayarlar–>Depolar” tıklayalım Buradan “https://spout.ussg.indiana.edu/linux/pclinuxos/pclinuxos/apt/” seçelim ve “Bölüm(ler):” kısmına “testing” ekleyelim ve “tamam” tıklayalım.
depo
2- Synaptic üst menüden “Tazele” tıklayın.
3- Synaptic ile ;

kernel-2.6.24.7.tex1
Kdeaddons
kdeadmin
kdeartwork
kdebase
kdegraphics
kde-i l18-tr
kdelibs
kdemulimedia
kdenetwork
kdeutils
yükleyelim.

Daha sonra yine synaptic ile;
drakconf
drakconf-icons
yükleyin.
4- Sisteminizi yeniden başlatın.
5- Açılırken yeni kerneli seçin (kernel-2.6.24.7.tex1)
Herşey normal gitti ve masaüstü geldiyse hemen “Kontrol merkezi” veya “Konqueror üst menüden Yardım” tıklayın.Eğer 3.5.10 görürseniz tebrikler.
Artık programlarınızı yükseltebilirsiniz,ama Ati ekran kartı olanlar dikkat etsinler,eğer ekran kartınız Ati ise “x11-server-xorg” ve “X11-server commonyüklememeye dikkat edin veya bunların geçtiği programları yüklemeyin.

BİLGİ:
kernel-2.6.26 laptop için problem yarattı,masaüstü pc’de sorun yok,bu yüzden kernel-2.6.24.7 yüklendi.