Firefox 3.0.1 Türkçe yapmak

Firefox 3’ü Türkçe’leştirmek için sonunda yolunu buldum gibi.Serdar sağolsun onun bana sorgusuyla nasıl? sorusunun cevabını galiba buldum.Tabii bunu yapmak için bazı linux dağıtımlarında root olarak giriş yapılamadığından aşağıda anlattığım “Pardus ve root hakkı” yazısını da okuyup,yapmak gerekir.
Önce BURADAN Firefox 3’ün Türkçe sürümünü indirin,indirdiğiniz dosyayı açıp çıkarın,Firefox diye dosya açılacak.
Sonra sisteminizde “firefox” diye aratın,bulduğunuz klasörü “root” hakkı ile açın,şimdi indirdiğiniz firefox klasöründeki “chrome” klasörünü kopyalayın ve root hakkı ile açtığınız firefox klasöründeki “chrome” klasörünün adını değiştirin(mesela orj_chrome gibi) sonrada kopyaladığınız chrome klasörünü yapıştırın.İşte bu kadar.Ben hem ingilizce hemde italyanca olarak indirdim,kopyaladım ve hem ingilizce hem de italyanca olarak oldu,sanırım Türkçe de olabilir düşüncesindeyim.Hadi kolay gelsin
.

 

BİLGİ:
Firefox klasörü pclinuxos'ta "/usr/lib/" içinde ve root hakkı ile sadece usr klasörünü açtım,buda demek oluyorki Firefox'un içinde bulunduğu ana klasörü root hakkı ile açarsanız kopyala-yapıştırda sorun yaşamazsınız.

 

5 Comments on “Firefox 3.0.1 Türkçe yapmak

  1. Yasin, uygalanan firefox 3.0.1 dir,Åžu an 3.0.4 var ama yol aynıdır.Biraz önce yorumunu okuyunca hemen firefox Estonian dilini indirdim ve aynen yaptım,firefox estonyaca oldu.
    Sendeki linux sürümünü ve nasıl yaptığını anlatırsan daha iyi cevap veririm.
    Estonya dili ile resim de aldım,görmek için linke tıklayıver.
    http://www.bekozap.com/res/firefox.jpg