Menü Başlıkları

Türkçe dil yaptınız ama yine bazı menülerde başlıklar ingilizce veya bir başka dilde.Gözünüze batan bu durumu elbette düzeltebilirsiniz,çok da zor değil düzeltmek.
Örnek olarak başlat çubuğundaki “Configure Your Computer” i vereyim. Başlattaki “Bul” tıklıyoruz,açılan pencereye ” *.desktop” yazıyoruz ve ara diyoruz.Bir çok sonuç bulunacak ama bize düzeltmek istediğimiz başlığı bulmamıza başlıktaki menü ikonu yardım edecek.mesela aradığımızın menü ikonu (resmi) anahtar ve tornavida. (Resim 2’deki 2 numaralı ikon).Bulunan başlığın üzerine gidip,sağ tıklayın ve “Dizin Aç” seçin(Resim 3). Dizin açılınca aradığımız ikonu buluyoruz(Resim 4 teki 7 numara),üzerine gelip sağ tıklıyoruz ve kwrite ile açıp Resim 5 ile 5 numaralı yerleri görüyoruz.İşte aradığımızı bulduk.Hemen altlarına (resim 6 daki 6 numaralı yerler) asıl ismin Türkçe açıklamasını yazıyoruz ve kaydedip çıkıyoruz.

Daha önce (Resim 4) ingilizce olan kısımları artık türkçe yaptık(Resim 7).Bilgisayarı yeniden başlattığımızda artık orası türkçe olacaktır.

Bu şekilde düzenlemeleri artık kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz.Benden tavsiye,isterseniz önce değiştirmek istediğinizin yedeğini kopyala-yapıştır ile alın,gerçi sadece altına eklediğimiz için problem çıkmıyor.Benim denemediğim kalmadı henüz bir problemim yok.

Resimli anlatım için BURAYA tıklayın.

8 Comments on “Menü Başlıkları

  1. It’s the best time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I’ve read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or suggestions. Perhaps you can write next articles referring to this article. I wish to read more things about it!