Sakız adası

sakiz
Konu dışı bir konu 🙂 Sakız adası.Tüm sakız adalılar haydi buraya.Reklam gibi olmasın ama site kurucusu yeğenim burak,yönetmeni de eniştem önder.İki yeğenim var bilgisayarla ilgilenen,birisini tanıyorsunuz görkem,diğeri burak.Hem ablam hem kızkardeşim bana devamlı “bu sana benziyor” derler.Bu dedikleri çocukları görkem ve burak.İkisinle de gurur duyuyorum,diğer yeğenlerimlede tabii.Bana “dayıcığım” derler başka birşey demezler,yengelerini de başüstünde taşırlar.Ne diyordum,sakız adası,haydi sakız adalılar bu sitede buluşun.

9 Comments on “Sakız adası

 1. Dayko desteğin için teşekkürler 🙂
  Linux ile ilgili detaylı bilgi araştırırken konuların içerisinde ancak yeni farkettim. Dökümanların altın değerinde valla ellerine sağlık.
  Bu arada sen olmasan bigisayar nedir bilemicektik. 🙂
  Heşey için sağol.
  Yengeme ve kuzene selamlar.

 2. 🙂 Sağ ol burak,amatörce linux anlatmaya çalışıyorum.Hani bir kitap dizisi vardı,hatırlarsan.
  Kim korkar hain bilgisayardan gibi.İşte bende bunu göz önüne alarak linuxtan korkulmaması gerektiğini anlatmaya çalışıyorum.Dayko neden böyle bir şey düşündün, dersen bilirsin birçok sitede linuxu öyle bir anlatıyorlarki,sanki içinden çıkılamayacak derin kuyu gibi geliyor insanlara.
  Halbuki öyle anlatılanlar gibi değil,gayet basit.En önemlisi program ve programlar için kırak aramıyorum,sitelere girerken virüs bulaşacak diye korkmuyorum,üstelik çoğu zaman root olarak kullanıyorum – ki nedense tavsiye etmez root ile kullanmayı,ama ben kullanıyorum –
  Neyse, ben olmasaydım da zaten birsüre sönra öğrenecektin herşeyi.Ama boşuna dememişim değil mi kodlarla ilgilen,apache kur orada denemeler yap diye
  🙂
  Gözlerinden öptüm.
  Dayko

 3. Valla bu yazılanlardan sonra linux kurupta windows’a dönecek bilgisayar kullanıcısı tanımıyorum hehe 🙂 Bende çok çok çok çok amatör bir linux kullanıcısı olarak (Dayko amatörse biz hangi kullanıcı kategorisine giriyoruz demeden edemicem? :)) ufak bi öneride bulunayım. Linux kurmadan önce live CD ler var. Yine daykom sayesinde tanıştım sağolsun 2 adet Linux Live cd (zeta ve knoppix) yazmıştı bana. Hala daha kullanıyorum. Bu linux live cdleri bilgisayarınıza kurmadan cd-romdan çalıştırabilir işlemler yapabilir az da olsa linux hakkında bilgilere sahip olabilirsiniz.

  Selametle.

 4. busiteyi biray önce buldum benden başlığındaki linux bu kadar kolaymıyı okuyunca buradaki adresten meraktan linux indirdim şimdide abi sayesinde artık bende linux kullanıyorum ve bu siteden çok faydalanıyorum birde oyunlar süper olsa daha iyi olacak ama oyun için xp açıyorum yoksa hep linux kullanıyorum ve bukadar kolay olabileceğini hiç düşünmemiştim

 5. viceroy,maşallah tüm konulara yorum yazmışsın 🙂 şaka yaptım tabii.Sağol,siteye giren çok ama yorum yapan az.İlgine teşekkür ederim.

 6. Merhaba,

  Siteye hala giris yapamiyoruz. Grup dagildi mi? Yeni bir site acilacakti ama olmadi galiba…
  Yardimci olur musunuz?

 7. Gonca Erim,sanırım sitede sorunlar yaşanıyormuş ama en kısa zamanda yeniden açılacakmış…